Aktywni rodzice – zdrowe dziecko

Okres ciąży to bardzo ważny okres, nie tylko dla przyszłej mamy i jej nienarodzonego dziecka. Jest to także bardzo istotny ale również trudny okres dla każdego przyszłego taty. Zdrowy rozwój dziecka w brzuchu mamy zależy od wielu czynników. Niezwykle istotne są odpowiednia dieta oraz ćwiczenia w ciąży. Wiele przyszłych mam jednak obawia się, gdyż nie wie, co mogą spożywać oraz jaka aktywność fizyczna jest bezpieczna dla ich dziecka. Doskonałym rozwiązaniem dla świeżo upieczonych, przyszłych rodziców jest książka „Aktywni rodzice – zdrowe dziecko”. Książka ta w sposób przystępny przeprowadza oboje rodziców przez kolejne etapy ciąży. Dzieło to jest idealne niemalże dla każdego, gdyż nie ma w nim skomplikowanych, medycznych określeń a wszystkie wyjaśnienia są przedstawianie językiem potocznym i zrozumiałym. Tym, co wyróżnia tę książkę na tle innych, podobnych publikacji jest fakt, iż jest ona adresowana zarówno do przyszłej mamy, jak i przyszłego taty. Najlepszym sposobem na przyswajanie zawartej w niej wiedzy jest czytanie jej wspólnie, co pozwala partnerom na zbliżenie się do siebie i wspólne spędzanie czasu.

Ruch to podstawa

Pomijając skrajne przypadki, większość kobiet w ciąży, dla prawidłowego rozwoju ich dziecka oraz własnego, lepszego samopoczucia powinno zażywać aktywności fizycznej. Nie wszystkie ćwiczenia jednak nadają się dla kobiet w ciąży i tak przykładowo, intensywne wykonywanie brzuszków jest zdecydowanie niewskazane. Książka „Aktywni rodzice – zdrowe dziecko” prezentuje liczne ćwiczenia dla kobiet w ciąży, w zależności od stopnia jej zaawansowania oraz indywidualnych możliwości. Nie wszystkie bowiem nadają się do wykonywania w ósmym miesiącu, a są zdecydowanie wskazane w pierwszym trymestrze. Zdecydowaną innowacją są tutaj również liczne ćwiczenia dla kobiet ciąży, które wymagają obecności partnera. Przyszły tata uczestnicząc w zajęciach ruchowych pomaga odciążyć kręgosłup partnerki a także jednocześnie dba o jej bezpieczeństwo. Książka nie tylko dokładnie opisuje, jakie ćwiczenia w ciąży należy wykonywać, ale również przedstawia je przy pomocy dokładnych rysunków poglądowych. Rozwiązanie to eliminuje możliwość popełnienia błędu.

Dobra dieta, zdrowy maluch

„Aktywni rodzice – zdrowy maluch” to nie tylko przewodnik po ciąży i tajnikach z nią związanych. Książka oferuje również szeroką gamę potraw, które jednocześnie są smaczne oraz dostarczają przyszłej mamie wszystkich, niezbędnych witamin i składników odżywczych. Również tutaj, proponowane dania są podzielone na liczne kategorie, np. dania wegetariańskie, kuchnia śródziemnomorska, dania dla leniwych czy szybkie przekąski na każdą godzinę. Obiady i przekąski zaprezentowane w książce łączą się również z zaprezentowanymi w niej ćwiczeniami. Autorzy oferują gotowe pakiety ćwiczeń oraz zbilansowaną dietę, która nie tylko zagwarantuje zdrowy rozwój dziecka ale także zadba o dobre samopoczucie przyszłej mamy oraz jej zdrowy i piękny wygląd w okresie ciąży i tuż po niej. Książka oferuje bowiem także serię ćwiczeń, która pozwoli skutecznie i sposób delikatny, powrócić do swojej dawnej sylwetki. „Aktywni rodzice – zdrowe dziecko” to kompleksowa pomoc dla wszystkich przyszłych i świeżo upieczonych rodziców.

Dodaj komentarz